OKTOBRIS Apvienībai aizritējis atskaitēs. Bija noslēgušies divi projekti, par kuru īstenošanu esam iesnieguši noslēguma pārskatus valsts finansējuma administrētājam Sabiedrības integrācijas fondam. 


Par Projektu "Laiks kopā ar tēti!" lasi vairāk šeit:

Laiks kopā ar tēti!

Par projektu "Laiks satikties!" lasi vairāk šeit:

Laiks satikties!

Apvienība ir priecīga uzzināt, ka Sabiedrības integrācijas fonds Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros konkursā “Atbalsts ģimeņu interešu pārstāvošo NVO pamatdarbības nodrošināšanai” ir apstiprinājis mūsu projektu un piešķīris finansējumu, kas nodrošinās mūsu darbību nākamos 12 mēnešus. 

Vairāk par projektā plānotajām aktivitātēm lasi šeit:

Laiks atbalstīt!

PENSIJU JAUTĀJUMS DAUDZBĒRNU VECĀKIEM

Diemžēl pagaidām bez panākumiem virzās mūsu atbalstītas un gaidītas iniciatīvas normatīvo aktu izmaiņās, kas uzlabotu daudzbērnu vecāku sociālo drošību vecumdienās.

2023.gada 26.oktobrī Saeima noraidīja iepriekšējā deputāta Jurģa Klotiņa (NA) priekšlikumu  likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteikt valstij pienākumu palielināt sociālo apdrošināšanas objektu līdz minimālās algas apmēram tām jaunajām māmiņas, kurām bērns ir piedzimis laikā, kad viņas nav darba attiecībās. Kā grozījumu pamatojumā skaidro Klotiņš, runa ir par sievietēm, kurām bērns ir piedzimis laikā, kad viņas nav darba attiecībās. Kā norādījis iepriekšējais deputāts, visbiežāk šajā grupā ir studentes vai sievietes uzreiz pēc studijām. Tā kā sievietēm bez darba attiecībām nav sociālās apdrošināšanas iemaksu, viņām pienākas tikai bērna kopšanas pabalsts 171 EUR apmērā, līdz ar to pašlaik tiek pieļauta ļoti būtiska netaisnība pret šīm sievietēm, jo viņu pensija būs mazāka, jo 1,5 gadu viņas dēļ bērniņa kopšanas, nebūs iespējušas strādāt.

Turpinot šo tēmu, esam saņēmuši divas negatīvas neatbalstošas vēstules arī no Tiesabsarga, kas nav uzskatījis par vajadzību atbalstīt mūsu priekšlikumu ļaut saņemt vienam vecākam bērnu kopšanas pabalstu, kamēr otrs saņem tikai vecāku pabalstu periodā līdz bērna 1,5 gadam, kas ļautu tām māmiņām, kuras reāli kopj bērnu līdz 1,5 gadam un kas ir sociāli neapdrošinātas (proti, bērnam dzimstot nav bijušas darba attiecībās) būt sociāli apdrošinātām, kamēr bērnu tēvi turpina strādāt un saņemt samazināto vecāku pabalstu.

Skati Tiesībsarga atbildes šeit:

Tiesibsargs_Par_BKP_12102023.docx

Tiesibsargs_Par_BKP_papildinats_01112023.docx

Trešdien, 8.oktobrī, esam deģēju'di mūsu biedram Imantam Parādniekam pārstāvēt Apvienību Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā izskatīs 10 561 Latvijas pilsoņa kolektīvo iesniegumu "Daudzbērnu ģimeņu vecāku tiesības uz agrāku pensionēšanos". 

KO MUMS SOLA NĀKAMĀ GADA BUDŽETS? 

PAGAIDĀM NEKO!

25.oktobrī Saeimā nonāca portālā "Mana balss" atbalstīta vecāku iniciatīva par bērnu piedzimšanas un kopšanas pabalstu palielināšanu, kurā gan deputāti, gan Labklājības ministrija tikai noplātīja rokas, ka 2024.gadā vēl neko nevar solīt. Vairāk par šo LSM.lv sizētā:

LSM par Saeimas lēmumu par bērnu pabalstiem

Neliels ieskats arī Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības valdes priekšsēdētājas Elīnas Treijas komentārā 27.oktobra Preses klubā par Saeimas attieksmi pret atbalstu ģimenēm:
3.novembrī Ministru Kabinets iesniedza Saeimā 2024.gada budžeta projektu. Diemžēl tajā nav iebudžetēts neviena pabalsta vai atvieglojumu palielinājums, kas skartu daudzbērnu ģimenes. Dzīves dārdzība turpina, lai arī mazāk strauji, palielināties, bet atbalsts tam neseko.

Pirmdien, 6.novembrī, Apvienības vadītāja Elīna Treija viesosies Latvijas Radio 1, lai piedalītos raidījumā "Ģimenes studija". Raidījuma tēma: ''Ko nākamā gada valsts budžeta likumprojekts sola ģimenēm ar bērniem?" Klausies un skaties tiešraidi:

LR1 Gimenes studija 06/11/2023