Latvija piesaka Ozolu ģimeni nominācijai "Eiropas Goda ģimene 2023"


Ik gadu Eiropas Lielo ģimeņu konfederācija ELFAC aicina visas dalīborganizācijas pieteikt kandidātus nominācijai "Eiropas Goda ģimene". Tā kā Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība arī ir ELFAC biedre, tad šogad nominācijai esam pieteikuši Ozolu ģimeni.

Kā jau rakstījām mūsu Janvāra ziņu lapā Nr.2, pērn par Eiropas Goda ģimeni 2022 tika sumināta Aanu ģimene no Igaunijas. Par citu gadu laureātiem vari lasīt šeit: European Large Family awards

Baibas un Māra Ozolu ģimenē aug 11 laimīgi un skaisti bērni.Baiba par Māra sievu kļuva pirms 26 gadiem un viņu ģimene dzīvo Jelgavā.
Pāris ir ļoti sirsnīgs un no sirds rūpējas ne tikai par bērniem, bet arī viens par otru.

Viņu vecākajam dēlam Jēkabam ir jau 25 gadi un viņš strādā par arhitektu un fotogrāfu. 23 gadus vecais Matīss ir skatītāju iecienīts jaunais aktieris Jaunajā Rīgas teātrī. Viņš ir arī sportists un izcīnījis vairākas godalgas Latvijas un Eiropas līmenī kanoe airēšanā. 

2002. gadā abiem brāļiem “pievienojās” māsa Marta, kura ir absolvējusi UVC Starptautisko vidusskolu Ķīnā un plāno tālākās studijas. Jāpiebilst, ka visi trīs vecākie bērni ir ar muzikālām spējām un ir absolvējuši pilsētas mūzikas skolu. Viņi jau ir uzsākuši patstāvīgu dzīvi, bet turpina uzturēt ciešu kontaktu ar saviem vecākiem un jaunākajiem brāļiem un māsām.

2004. gadā dzimušais Kārlis šobrīd mācās par pavāru, bet 17 gadus vecā Anna Marija turpina mācības vidusskolā ar teicamām sekmēm un jau ir paspējusi absolvēt mūzikas skolu. Viņa spēlē arī Jelgavas Jaunajā teātrī un dejo tautas dejas.

Ernests, kuram ir 15 gadi, spēlē futbolu un sapņo ar futbolu saistīt arī savu nākotni. Tas ir arī 13 gadus vecā Gustava sapnis. Abi brāļi gan diezgan bieži tiek pieķerti arī pie datora spēlējam videospēles. Viņu māsa Austra, kurai ir 11 gadi, blakus mācībām paspēj apmeklēt nodarbības gan mākslas, gan mūzikas skolā. Māsa Rūta tikko uzsākusi skolas gaitas, bet jaunākā māsa Grieta, kurai ir 6 gadi, un pastarītis Druvis, kuram ir 4 gadi, apmeklē bērnu dārzu. Mammai Baibai visa diena aizņemta izvadāt bērnus gan uz skolu, gan bērnu dārzu, gan interešu izglītības nodarbībām. Parasti viņi visi brauc ar velosipēdiem, jo tas ir viņu ikdienas transportlīdzeklis.

Bērni saka, ka neviens nevar pagatavot labākas kartupeļu pankūkas kā viņu mamma, lai gan viņi apzinās, ka tas ir grūti, jo tās vienlaicīgi jācep uz 3 pannām, lai bērni reizē varētu pusdienot.  

Šī ģimene ir patiesi īpaša ar saviem gudrajiem un talantīgajiem bērniem, ar savstarpējām rūpēm vienam par otru, taču īpašs ģimenes nopelns ir viņu sabiedriskā aktivitāte, aizstāvot daudzbērnu ģimeņu intereses Jelgavā un arī Latvijas mērogā. Mamma Baiba pirms diviem gadiem sapulcināja reģionālās daudzbērnu ģimenes un izveidoja vietējo Jelgavas daudzbērnu ģimeņu biedrību “Goda ģimenes”. 

Divu gadu garumā Ozolu ģimene ir organizējusi ikmēneša aktivitātes ģimenēm – gan sporta, gan atpūtas dienas vecākiem un bērniem, gan nopietnas tikšanās ar pašvaldību, panākot arvien lielāku reģionālo atbalstu.

Īpašs prieks par Baibas ieguldījumu arī Latvijas daudzbērnu ģimeņu apvienības darbā, palīdzot koordinēt nacionāla līmeņa aktivitātes, piemēram, piesaistot atbalstītājus. Tas ir bijis iespējams tikai ar tēta Māra morālu atbalstu un sapratni. Šajā ģimenē tiek ļoti respektētas gan sievas, gan vīra vēlmes pašrealizēties, neaizmirstot par svarīgāko kopīgo pienākumu – sniegt bērniem neizmērāmu mīlestību, mācīt pienākumus un cieņu pret ģimenes un nacionālām vērtībām, jo ģimene ir patiesi patriotiski noskaņota pret savu pilsētu un valsti.

Māris, neskatoties uz to, ka ir pilnas slodzes darbinieks uzņēmumā Ruukki Jumti, vienmēr pēc darba atrod spēku un enerģiju, lai atbalstītu savu sievu un ļautu viņai atpūsties no ikdienas saimniecības darbiem.  

Šī ģimene ir pelnījusi tikt nominēta no Latvijas puses Eiropas Goda ģimenes titulam, jo tā ir pierādījusi sevi 26 gadu garumā.  

Ozolu ģimeni vieno kopīgi sapņi ceļot. Tā kā tālus ceļojumus reti izdodas saplānot un finansiāli atļauties, tad ģimene ļoti daudz ceļo ar velosipēdiem un savu auto. Galvenais ir būt kopā! Tā ir viņu lielākā vērtība.


Zīmīgi, ka ģimene nes Latvijas dižākajam koka – ozola – vārdu, kas simbolizē spēku, stabilas saknes, kuplu vainagu, jo tas raksturo arī šo ģimeni.