Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība ir Eiropas Daudzbērnu ģimeņu konfederācijas ELFAC dibinātājs un dalīborganizācija kopš 2004.gada.

ELFAC apvieno 26 valstu nacionālās daudzbērnu ģimeņu organizācijas, par kuru darbību, pētījumiem, iniciatīvām aicinām lasīt ELFAC mājaslapā. ELFAC

Decembra izdevumā aicinām uzmanību pievērst Itālijas organizācijas veiktajam pētījumam, kā arī pētījumam, kas īstenots Lielbritānijā.

ITĀLIJA

84% Itālijas daudzbērnu ģimeņu uzskata, ka tām ir neiespējami saņemt hipotekāro kredītu mājokļa iegādei.

Mājokļa pieejamības situāciju pasliktina tas, ka ir milzīgas grūtības pat noīrēt ģimenes vajadzībām atbilstošu mājokli, 

Šie secinājumi izriet no mūsu "kolēģiem" - Itālijas nacionālās daudzbērnu ģimeņu apvienības Associazione Nazionale Famiglie Numerose (ANFN) pētījuma.

Vairāk par pētījumu angļu valodā:

Pētījums par mājokļa pieejamību ģimenēm Itālijā

ANFN Italy

LIELBRITĀNIJA

Apvienotās Karalistes nevaldības organizācija  The Fawcett Society, kas azistāv dzimumu līdztiesību un sieviešu tiesības, sadarbībā ar personālatlases uzņēmumu Totaljobs ir veikusi pētījumu, kurā secināts, ka Lielbritānijā sievietes joprojām tiek "sodītas", tās atlaižot no darba, ja tās izvēlas pasaulē laist bērnu. 

Pētījums atklāj, ka 84% mammu saskaras ar grūtībām atgriezties darbā pēc dzemdībām, kā rezultātā 11% atgriežoties strādā zemākā amatā un/vai ar mazāku atalgojumu. bet 17% mammu izlemj darbu pamest. Lielākoties tas saistīts ar to, ka valsts maksā pabalstu tikai 39 nedēļas (9 mēnešus) no dekrētā aiziešanas brīža, no kurām tikai par 6 nedēļas pabalsta lielums ir 90% apmērā no iepriekšējiem videjiem ienākumiem, pārējā laikā pabalsts ir tikai 151 GB / nedēļā. 

Lasi pētījuma kopsavilkumu angļu valodā:

Paths to parenthood: Uplifting new mothers at work

2024.gada 7.februārī mūsu mātes organizācija ELFAC rīko 
ĢIMENĒM DRAUDZĪGO PAŠVALDĪBU 4.KONGRESU, 
kura tēma šogad ir 
DIGITĀLĀ NĀKOTNE: ĢIMENEI DRAUDZĪGAS PILSĒTAS UN IOVĀCIJU IZAICINĀJUMI

2018.gadā arī Latvija piedalījās šajā kongresā un dalījās ar savu pieredzi.

Atgriezties