1.novembrī saņēmām labu ziņu, ka mobilo sakaru operators LMT ir pievienojies goda ģimeņu apliecības "3+ Ģimenes karte" atbalsta programmai, tādēļ ziņu lapā apskatām un salīdzinām triju lielāko mobilo sakaru operatoru piedāvājumus kuplajām ģimenēm.

Salīdzinājumam pieņēmām, ka visiem pieslēgumiem ideālā variantā ir nepieciešamas neierobežotas sarunas un internets, ka ģimenei interesē pieslēgumiem 2 vecākiem un 3 skolēniem.

LMT PIEDĀVĀJUMS

Ja esi Goda ģimenes apliecības īpašnieks, nāc uz jebkuru LMT klientu centru visā Latvijā, uzrādi personu apliecinošu dokumentu un derīgu "3+ Ģimenes karte" un noformē .katram savas ģimenes locekļiem pieslēgumu

Brīvība + Neatkarība jeb neierobežotas sarunas un internets par 
17.98 €/mēn. – (standarta maksa 28.98 €/mēn.)

Lai saņemtu LMT tarifu plānu un pakalpojumu atlaides, vienam no Goda ģimenes pilngadīgajiem ir jābūt reģistrētiem vismaz trim Brīvība + Neatkarība vai Internets mājai pieslēgumiem.

Tātad, ģimenei ar 2 pieaugušajiem un 3 skolēniem 5 pieslēgumi ar neierobežotām sarunām un internetu Latvijā, kā arī 13 GB interneta apjomu Eiropas ekonomiskās zonas EEZ valstīs izmaksās 

89,90 EUR


TELE 2 PIEDĀVĀJUMS

Tele2 aprēķins jau mazliet sarežģītāks, jo vecākiem būs viens tarifs, bet skolēniem cits.

Tarifu plāns Bezlimits Skolēniem vecumā no 6 līdz 17 gadiem izmaksā  12,49 €/mēn un iekļauj neierobežotas sarunas un internetu Latvijā un 11.5 GB EEZ valstīs.

Pieaugušajiem bezlimita zvaniem, SMS un internetam Latvijā ir paredzēts tarifu plāns Bezlimits par 26,99 EUR/mēn, kura paketē ir iekļauts arī 25 GB interneta apjoms EEZ valstīs. 


Tātad, ģimenei ar 2 pieaugušajiem un 3 skolēniem 5 pieslēgumi ar neierobežotām sarunām un internetu Latvijā, kā arī 11,5/25 GB interneta apjomu Eiropas ekonomiskās zonas EEZ valstīs izmaksās

91,45 EUR


BITE PIEDĀVĀJUMS

BITEI tāpāt kā TELE2 nav speciāla piedāvājuma ģimenēm ar "3+ ĢIMENES KARTI", tādēļ pieslēguma izmaksas ģimenei arī veidosies no 2 dažādiem tarifiem.

Tarifu plāns BITE Skolēniem vecumā no 6 līdz 17 gadiem izmaksā  12,74 €/mēn un iekļauj neierobežotas sarunas un internetu Latvijā un 12 GB EEZ valstīs. Piedāvājums ir gandrīz identisks TELE2 piedāvājumam.

Pieaugušajiem bezlimita zvaniem, SMS un internetam Latvijā un Baltijā ir paredzēts tarifu plāns BITE Neierobežots Baltijā par 26,25 EUR/mēn, kura paketē ir iekļauts arī 25 GB interneta apjoms un 500 minūšu zvani EEZ valstīs.


Tātad, ģimenei ar 2 pieaugušajiem un 3 skolēniem 5 pieslēgumi ar neierobežotām sarunām un internetu Latvijā, kā arī 25/25 GB interneta apjomu Eiropas ekonomiskās zonas EEZ valstīs izmaksās

90,72 EUR

SECINĀJUMS

No tarifu apkopojuma secināms, ka daudzbērnu ģimenei, kurai nepieciešami mobilo sakaru pieslēgumi 2 pieaugušajiem un 3 skolēniem, visi trīs mobilo sakaru operatori piedāvā gandrīz identiskas cenas - summas atšķirās par mazāk nekā 2 %. Tik vienādotie piedāvājumi sākotnēji liktu domāt par konkurences trūkumu tirgū, kur dalībniekiem pat neveicot nekādas aizliegtās vienošanās ir diezgan vienkārši un ātri pielāgot un uzturēt gandrīz identiskas cenas. Tomēr aizdomas nākas kliedēt brīdī, kad eksperimenta nolūkos apzvanām katru no operatoriem un lūdzam piedāvāt ko labāku.

Viskonsekventākais šajā individuālajā pieejā ir LMT, kurš nediskreditē savu tikko noslēgto vienošanos ar Sabiedrības integrācijas fondu un arī aizkadrā piedāvā tikai oficiāli izreklamēto piedāvājumu Goda ģimeņu apliecību turētājiem.

BITE pēc neilgas sarunas ir dāsna piedāvāt 2 gadu līgumu 5 pieslēgumiem ar neierobežotiem zvanu un internetu Baltijā par 60,74 EUR, dāvānā vēl pieliekot Mājas interneta nodrošināšanu vai Go3 televīzijas abonēšanu.

Arī Tele 2 ir gatava kompromisiem un piedāvāt kopējo cenu zem 80 EUR esošiem klientiem un, iespējams, vēl draudzīgāku cenu tiem, kurus vēlas pārvilināt.

Nu ko, konkurence strādā un jāatzīst arī blakus faktori, kas var ietekmēt izvēles - tīkla pārklājums dzīvesvietā, citi pakalpojumi, kuras ģimenei var būt interese iegādāties. Mieles paliek tikai par tām maldinošajām oficiālo tarifu izkārtnēm, kuras kāda daudzbērnu ģimene pat neiedomājas apšaubīt, neuzdrošinoties pacīnīties par sev izdevīgāku piedāvājumu.