Nr.7  Jūnijs, 2023

Šis ir Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības septītais e-avīzes izlaidums. Turpmāk ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem ik mēnesi dalīsimies ar daudzbērnu ģimenēm interesantākajām un svarīgākajām ziņām. Par saturu atbild Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība.
Kas gulēja Jāņu nakti,
Jāņu priekus neredzēja,
Kamiņam ar sieviņu
Trīs papardes uzziedēja.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība novēl lustīgu līgošanu!

Piedalies konkursā "Mans Jāņu foto" - līdz 30.jūnijam iesūti kādu saulainu ielīgošanas bildi ar sevi avi savu ģimeni un laimē "Skrīveru saldumus" 20 EUR vērtībā!


PIEDALIES !


Sveiciens no fotogrāfijā iemūžinātās Tiļļu ģimenes - mammas Baibas, vīra Inga un meitām Patrīcijas, Letīcijas un Emīlijas: "Lai visām ģimenēm priecīga gada garākā diena un īsākā nakts!"


Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība regulāri iestājas par vecāku interešu aizstāvību parlamenta komisiju sēdēs.  Šī gada aprīlī, maijā un jūnijā notikušas 4 sēdes, kurās esam ņēmuši dalību un pauduši viedokli daudzbērnu vecāku interesēs. 

Uzzini mūsu viedokli par Saeimas komisiju sēdēs apspriestajiem jautājumiem.

18.aprīlī piedalījāmies Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu apakškomisijas sēdē, kurā dalībnieki tika iepazīstināti ar plānoto finansējumu demogrāfiskajiem pasākumiem, kontekstā ar 2023./2025.gada budžetu.

Labklājības ministrijas pārstāvji iepazīstināja apakškomisiju ar bērnu, jaunatnes un ģimenes attīstības pamatnostādnēm 2022.-2027. gadam un plānotajiem demogrāfiskajiem atbalsta pasākumiem. 


Jāatzīst, ka uz vispārējā izmaksu sadārdzinājuma fona, ministrijas plānotais 4% pieaugums ģimeņu ar bērniem atbalstam šķiet ļoti niecīgs un reālo ģimeņu labklājības līmeni pat pasliktinās,

Tomēr ir lielas cerības, ka jau nākamā gada budžetā būs palielināts bērna kopšanas pabalsts - sākotnēji to plānots celt līdz 300 eiro, kas pusotra gada griezumā prasītu papildus 34 miljonus eiro. (šobrīd balsts ir 171 EUR, kas daudzām māmiņam ir vienīgais iztikas avots bērna pirmajā dzimšanas gadā.

10.maijā Apvienība tika uzaicināta izteikt viedokli Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sēdē, kurā deputāti lēma par LR pilsoņu kolektīvā iesnieguma  "Daudzbērnu ģimeņu vecāku tiesības uz agrāku pensionēšanos" tālāko virzību parlamentā un uzdevumiem valdībai.

Apvienība uzskata, ka šobrīd ir saturīgs sociālās drošības spilvens daudzbērnu vecākiem, kamēr viņu bērni ir apgādājamā vecumā, tomēr daudzbērnu vecāku vecumdienu labklājība lielākoties atkarīga no bērnu rocības. 
Atjaunotās Latvijas valsts pensiju sistēma ir bijusi sociāli netaisnīga pret sievietēm, kuras izaudzinājušas jaunos nodokļu maksātājus. Dati par pensiju lielumu apliecina - jo sieviete ir izaudzinājusi vairāk bērnu, jo mazāka tai pensija un lielāks risks vecumdienās dzīvot trūkumā. 

Tikai pērn, lielā mērā pateicoties ilggadējam bērnu un vecāku interešu aizstāvim Imants Parādnieks un  bij.Labklājības ministram Gatis Eglītis , tika sperts 1.solis taisnīgāku vecumdienu nodrošināšanas virzienā bērnu vecākiem - tika palielinātas iemaksas vecāka pensiju kapitālā bērna kopšanas atvalinājuma laikā. Šī lēmuma reālā ietekme uz budžetu (pensiju izmaksās) būs tikai pēc ~30 gadiem, bet tik grūti nāca šis lēmums. 

Taču sabiedrībai solidāri ir jārūpējas par tām sievietēm, kas pensionējas jau šobrīd, kuru darba stāžā nav ieskaitīti bērnu kopšanas periodi, kuras nav "baudījušas" šībrīža dāsnos bērnu pabalstus,  kuru izaudzinātie bērni ir šodienas nodokļu maksātāji un sociālā budžeta ilgtspējas nodrošinātāji.

16.maijā piedalījāmies Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu  apakškomisijas sēdē, kurā deputāti turpināja izprast un atrast risinājumus pirmsskolas vecuma bērnu izglītības iestāžu un uzraudzības pakalpojumu pieejamības problemātikai.

😡Šis ir bezgalīgais stāsts!

Pirmskolas bērnu pieskatīšanas pakalpojuma nepieejamība jeb RINDAS BĒRNUDĀRZOS - problēma, kas tiek muļļāta un muļļāta, atrunājoties ar resursu nepieejamību pašvaldībās. Tā ir esošās un iepriekšējo valdību mīkstčaulība, baidīties pieņemt pašvaldībām obligātu regulējumu - nodrošināt visus bērnus no 1,5gv ar vietām pašvaldību PII vai līdzvērtīga pakalpojuma finansēšanu pilnā apmērā. 

Labklājības ministrija kuru vienīgais arguments ir atgriezt mammas darba tirgū, nepieļaujot iespēju pašām kā "profesionālām auklēm", kas izgājušas apmācību, pieskatīt savus bērnus līdz 3g vecumam.

"Vēlamo" uzdodot par "esošo", neredzot tos tūkstošus vecāku, kas periodā, kad bērns ir vecumā no 1,5 - 3 gadi, nesaņem NEKĀDU pašvaldību pieskatīšanas atbalstu.

Neracionāli un vecmodīgi iestagnējuši risinājumi, kas neiet līdzi laikam - elastīgā darba iespējām un arvien pozitīvākām tendencēm, ka daļa vecāku izvēlas vairāk veltīt savu bērnu audzināšanai.
Paldies Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu  apakškomisijas priekšsēdētājam Jānim Grasbergam par problēmas aktualizēšanu Saeimā. Paldies ilggadējam Demogrāfijas lietu centra vadītājam Imantam Parādniekam un Mammamuntetiem.lv vadītājai Ingai Akmentiņai Smildziņai par problēmas uzturēšanu "karstu".


30.maijā piedalījāmies Ilgtspējīgas attīstības komisijas Demogrāfijas, ģimeņu un bērnu lietu  apakškomisijas sēdē, kurā deputāti apzināja situāciju ar pirmsskolas vecuma bērnu izglītības iestāžu pieejamību vasarā.

Apvienība prezentēja maija e-avīzē izsludinātās aptaujas rezultātus par daudzbērnu ģimeņu pieredzi ar bērnudārzu pieejamību.

Aptaujā piedalījās 235 daudzbērnu vecāki, no kuriem vairāk kā 40% bērnudārzu apmeklēja 2 un vairāk bērni. 93% no tiem apmeklē pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādes.

Trešajai daļai vecāku ir paveicies - bērnudārzs vasarā nemaz nepārtrauc savu darbību un vecākam ir brīva izvēle, kad plānot savu atvaļinājumu un pavadīt savu laiku kopā ar bērnu mājās.

Pedagiem ir jāatpūšas - skolotāju un auklīšu izdegšana pie pārslodzēm nenokomplektēto štatu dēļ ir acīm redzama. Bet vasarās ir risinājumi un dažas pašvaldības tos jau ir ieviesušas. Proti, ja izglītības iestādes nolikumā paredz, ka tas bez izglītības pakalpojuma sniedz arī bērnu pieskatīšanas pakalpojumu (vasarās), tad pedagoģiskā izglītība nebūtu darbiniekiem obligātā parsība un pašvaldības vasaras periodā darbā varētu pieņemt, piemēram, studentus. Lai cik mums, daudzbērnu ģimenēm, liktos ierasti - mazāko bērnu pieskatīšanu ilgstoši un sistemātiski uzticēt lielākajiem, bet vēl nepilngadīgajiem bērniem NAV drošākais risinājums. Aptauja rāda, ka 13% daudzbērnu ģimeņu tā ir normāla prakse, bet valsts un pašvaldības piedāvātajiem risinājumiem būtu šī izvēle jāmazina!

20.jūnijā tika sasaukta Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Nevienlīdzības mazināšanas apakškomisijas sēde, kurā deputāti, ministriju un nevalstisko organizāciju pārstāvji  aizstāvēja katrs nedaudz atšķirīgu viedokli par to, cik fleksibliem jābūt valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem situācijās, kad jaundzimušā vecāks vēlas uz nelielu slodzi turpināt darba attiecības arī bērniņa pirmajā dzīves gadā. 


Sēdes tēma bija jauno māmiņu loma darba tirgū.

Apvienība uz šo jautājumu skatās daudz plašāk - nevis jauno māmiņu, bet jebkura nepilgadīga bērna vecāka nozīme darba tirgū. 

Iestājamies par strādāšanas iespēju fleksibilitāti - darba laikos, slodzes apjomos, jebkuros periodos - kaut nedēļu pēc bērniņa piedzimšanas - nezaudējot finansiāli neko no "nopelnītā" vecāku pabalsta.

Jo finansiāli stabilāka būs ģimene, jo kvalificētāki un konkurētspējīgi jutīsies vecāki un, jo īpaši, sieviete, jo pārliecinātāka viņa būs kā māte un atvērtāka lielas ģimenes izaicinājumam.

Ir skumji redzēt parlamenta komisiju sēdēs un ministriju darba grupās vienas un tās pašas nevaldības organizāciju pārstāvju sejas, kuras gadiem skaidro ierēdņiem un politiķiem vienas un tās pašas problēmas, seko solījumi, cerības un ... tiekamies atkal pēc pāris gadiem gandrīz turpat, kur iepriekš cerīgi atvadījāmies. 

Vasara klāt un mums ir iespēja "noķert" saules staru, ne tikai lai iegūtu glītu iedegumu, bet arī lai dabīgā veidā uzkrātu organismā D vitamīnu.
Mūsu ķermenis ražo D vitamīnu, kad kailā āda tiek pakļauta saulei.
Lai cik daudz mēs nepriecātos saulainā ziemas dienā vērot saulīti aiz loga, caur stiklu saņemta saules gaisma mūsu organismā D vitamīnu neražos.

Atliek parādīt sevi saulītei. Bet uzmanīgi! Saules ultravioletais starojums var izraisīt ādas vēzi, tāpēc ir svarīgi ierobežot laiku, ko pavadāt saulē. Lai gan saules aizsargkrēms ierobežo D vitamīna ražošanu, veselības eksperti iesaka bērniem lietot sauļošanās līdzekli ar saules aizsardzības faktoru (SPF) 30 vai vairāk, ja atrodaties saulē ilgāk par dažām minūtēm.

KĀ PAREIZI SAUĻOTIES?

 • No saules kaitīgajiem UV stariem jāsargā netikai āda, bet arī acis. Lai gan sauļošanās laikā mēs bieži aizveram acis, mūsu plakstiņi nepietiekami aizsargā pret UV stariem, tādēļ noteikti saulē lietojiet un pieradiniet bērnus lietot saulesbrilles ar 100% UV staru aizsardzību.
 • vienlaicīgi pakļaut saules iedarbībai pēc iespējas lielāku ādas laukumu, ideālā gadījumā – visu ķermeni no abām pusēm;
 • labam rezultātam nepieciešama regularitāte, kaut vai tikai pāris minūtes dienā, ideālā gadījumā 10 minūtes no abām pusēm;
 • pirmās sauļošanās minūtes ir visvērtīgākās, jo ar katru nākamo minūti D vit. ražošana arvien samazinās, līdz tas vairs netiek uzņemts organismā;
 • jāļauj ādai pakāpeniski pierast pie saules, sākotnējo personisko laiku pakāpeniski palielinot;
 • augļu un dārzeņu ēšana veicina labāku UV* staru panesamību.


KĀPĒC MUMS VAJADZĪGS D-VITAMĪNS? 

 • tas veicina normālu imūnsistēmas darbību;
 • palīdz uzturēt zobu un kaulu veselību;
 • veicina kalcija un fosfora normālu uzsūkšanos un izmantošanu,
 • veicina veselīgo šūnu augšanu;
 • veicina normālu dzīves enerģiju, mazinot noslieci uz depresīviem noskaņojumiem.

CIK MUMS VAJAG D-VITAMĪNU?

 • Līdz 12 mēnešu vecumam vajadzētu 10 mikrogramus (mcg) vai starptautiskajās mērvienībās 400 IU.
 • No 1 gada līdz pat sirmam vecumam - 15 mcg (600 IU).
 • Pēc 70 gadiem - 20 mcg (800 IU).

Daudzu cilvēku organismi spēj paši saražot pietiekami daudz D vitamīna, dažas reizes nedēļā pavadot aptuveni 30 minūtes saulē, taču tas neattiecas uz visiem. D vitamīna daudzums, ko organisms ražo saulē, katram cilvēkam ir atšķirīgs un ir atkarīgs no jūsu fiziskās vides.

SŪDZĪBAS, KAD TRŪKST D-VITAMĪNS

 • muskuļu darbības traucējumi (muskuļu krampji, trīcēšana, raustīšanās, vibrēšana, sāpes un muskuļu vājums);
 • fiziskas dabas traucējumi (nespēks, apātija, enerģijas trūkums, pastāvīgs nespēks un nogurums);
 • nervu sistēmas traucējumi (reibonis, tirpšana, miega traucējumi, pēkšņa pamošanās, liela nepieciešamība pēc miega, nespēja koncentrēties, nogurums, nemiers, viegla aizkaitināmība, pasliktināta koordinācijas spēja, grīļošanās stāvot un ejot);
 • asinsrites traucējumi (ikdienišķas galvassāpes ar tendenci pastiprināties ap pusdienas laiku, aukstuma sajūta, salšanas sajūta, jo īpaši nakts laikā rokās un kājās, nejūtīguma sajūta);
 • skeleta traucējumi (sāpes kaulos un locītavās pieaugot slodzei, kaulu masas samazināšanās ar tendenci uz lūzumiem, sāpes pieskaroties kauliem).

D-VITAMĪNA DEFICĪTA SEKAS

 • psihiatriskās slimības (šizofrēnija, depresija); infekciozās (urīnceļu, tuberkuloze);
 • asinsrites slimības (augsts asins spiediens, sirds asins vadu slimības, locekļu tirpšana);
 • paaugstinās risks saslimt ar vēzi (krūts, prostatas, resnās zarnas, u.c.);
 • citas slimības (diabēts, aptaukošanās);
 • plaušu slimības (sēkšana, astma);
 • kaulu un muskuļu problēmas (osteoporoze, osteoartrīts, rahīts, muskuļu trīce un vājums).

DABĪGIE D-VITAMĪNA AVOTI - PĀRTIKA

Ja nu Tavam organismam ar sauli vien nepietiek, pamaini savu diētu ar D-vitamīnu un veicini tā veidošanos organismā, lietojot pareizos pārtikas produktus. 

D vitamīns dabiski sastopams šādos pārtikas produktos - lasī, tuncī, sardīnēs, olās, mencu aknu eļļā, liellopu aknās, garnelēs, austerēs, sēnēs.

Produkti, kas ražošanas procesā bieži tiek bagātināti ar D-vitamīnu - piens, sieri, jogurti, kefīri, sulas, sojas produkti.

TOMĒR - ar pārtiku spēsi uzņemt tikai 10% no organismam nepieciešamā D-vitamīna. Ja nepietiks ne ar sauli, ne pārtiku, tad jākonsultējas ar ārstu par "mākslīgu" D-vitamīna uzņemšanu ar uztura bagātinātājiem.

Visbiedzot - nezīlē biezumos, bet reizi gadā noskaidro, vai Tavam organismam netrūkst D-vitamīns, kam jābūt vismaz 30 nmol/L - 30 nanomoli uz litru asiņu. 

Kopš 2022.gada sākuma, kad uzsākām akciju Latvijas dzemdību namos, sveicot jaunās daudzbērnu māmiņas, mūsu atbalstītājs SIA "Centrālā laboratorija" ir uzdāvinājis vairāk kā 2700 māmiņām, kas laiž pasaulē 3.mazuli, bezmaksas iespēju noteikt savu D-vitamīna līmeni organismā.

Dalies ar mūsu Jūnija e-avīzes ziņu Facebookā līdz 30.jūnijam un laimē 3 dāvanu kuponus D-vitamīna līmeņa noteikšanai!


Aprīlī norisinājās konkurss “Latvijas Goda ģimene 2023”, kurā tika pieteiktas 52 ģimenes no 42 pašvaldībām. 

Turpmāk vēlamies iepazīstiniet ar laureātiem.

Šoreiz par 2.vietas ieguvējiem - Arāju ģimeni no Bauskas novada. Publicējam Bauskas novada pašvaldības sagatavoto ģimenes aprakstu.


"Mēdz teikt, ka bērnus atnes stārķi! Varbūt tieši tas arī ir noticis tepat Iecavas pagastā, kur līdzās lauku mājām ik gadu stārķu ģimene iemitinās savā ligzdā un pērn tajā izaudzināti pat 3 stārķu bērni!

Kopš 2009. gada Iecavas pagasta “Drostalās” saimnieko Arāju ģimene – mamma Linda, tētis Kristaps, trīs dēli, divas meitas, krietns ganāmpulks zirdziņu un mazie draudziņi suņuki un kaķēni. Tiesa, vecākais dēls nu jau ir izveidojis savu ģimeni un dzīvo citur, tomēr tas vien nozīmē to, ka ģimene ir kļuvusi vēl lielāka – tai piepulcējusies vedekla un mazbērniņš!

Vietā, kur mīļa saskaņa mijas ar disciplīnu, kā arī darbu plānošanu un darīšanu nomaina kopā pavadīti jautri svētku mirkļi (un to ir patiesi daudz), ik dienas rosās arī daudzi citi iecavnieki un ne tikai. “Drostalas” ir sporta klubs, biedrība, kurā saskarsmi ar zirdziņiem un jātnieku sporta prasmes apgūst vairāk kā 20 dažādu vecumu audzēkņi. Ir nokārtota interešu izglītības licence. No maza 4-gadīga bērna līdz pat dāmām pāri 50-mit – ienākot “Drostalu” koletīvā, visi kļūst par labiem draugiem. Tāda vide te ir radīta. Kopīgi svētki ar smiekliem, talkas ar saimnieces gatavotu zupas katlu, sacensības ar uzvaras garšu un ikdienas ritms ar darbošanos saskaņā.

Ir ierīkoti laukumi treniņiem un notiek arī Latvijas mēroga zirgu sacensības, daudzinot Iecavas vārdu.
Sevišķa uzmanība tiek pievērsta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo arī pašu ģimenē ir īpašais jaunietis. Piesaistot vairākus pašvaldības projektu konkursu līdzekļus, ir ierīkota vide, kurā cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām pieejamas kļūst teju visas tās pašas iespējas, kā ikvienam citam. Tāpat saimniecībā ar projektu palīdzību iegādā tehnika, kas atvieglo ikdienas ritmu. Saimnieki ar mērķtiecību, plānošanu un rezultātu iezīmēšanu ir sasnieguši patiesi daudz, mācot šīs prasmes arī saviem bērniem. Ģimenē valda arī veselīga dzīvesveida pamati – atbalstot vietējos zemniekus un domājot par savas ģimenes pilnvētīgu uzturu, Linda savu saimi cienā ar pārdomātu un gardu ēdienu, kuri palīdz uzturēt visu organismus darbam vienmēr gatavus. Vasarās “Drostalas” piečalo nometņu bērnu aizratuīgā darbošanās un vecāku laimīgie smaidi, skatoties nometnes noslēguma priekšnesumus. Ziemā, kopā ar saimniekiem, kluba biedri sapņo par manēžas ierīkošanu un, kamēr šis sapnis vēl gaida savu piepildījumu, visi kopā bauda dabas skaistumu pastaigās uz mežu, lēkšojot pa ganībām un norūdoties veselības uzlabošanai. 

Prieks, ka Arāju ģimene vienmēr ir bijuši labi sabiedrotie pašvaldībai, īpaši sociālajam dienestam. Vēl jāpiebilst, ka Linda Arāja kā C kategorijas jātnieku sporta trenere un kā prasīga mamma saviem bērniem ir iemācījusi mīletību pret zirgiem un arī cieņu pret darbu stallī – strādā gan abi dēli , gan nu jau arī vecākā meita. Turpretīm ģimenes stiprais plecs tētis Kristaps Arājs ir uzņēmies atbildību par plašo teritoriju kopšanu ar tehniku, apguvis prasmes apstrādāt pļavas un sastrādāt zirgiem nepieciešamo skābsienu ziemai.

“Drostalu” apkārtne kļūst ar katru gadu arvien acij tīkamāka, sakoptāka, apsaimniekotāka. Ģimene pieaug – mīluļu kļūst arvien vairāk, tātad arī darbiņa vairāk. Tas Arāju saimi nebiedē – ir plāni, kurus var sasniegt tikai kopā!


Aprīlī norisinājās Apvienības rīkotais konkurss “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums”, kuram tika pieteikti 19 vecvecāki no 15 pašvaldībām.

Turpmāk vēlamies iepazīstiniet ar laureātiem.

Šoreiz par 3.vietas ieguvēju - vectēvu Pēteri Sīko no Gulbenes. 

Publicējam mazdēla Markusa Tašiņa, 6. klases skolnieka, iesniegto stāstu par savu vēctēvu.


"Stāstīšu par savu vectēvu Pēteri. es viņu saucu par opi. Viņam ir 64 gadi. Mans opis ir izaudzinājis piecus bērnus: manu mammu Ivetu, viņas brāļus Aivaru un Edgaru un māsas Kristīni un Ilutu.

Opis ar manu omi Viju un saviem bērniem dzīvoja Alūksnes novada Kalncempjos. Tu mana mamma pavadīja bērnību. Māja, kurā visi dzīvoja, atradās skaistā vietā - blakus Sprīvuļa ezeram. Opis stāsta, ka saviem bērniem mācījis būt strādīgiem, izpalīdzīgiem, pieklājīgiem un mīlošiem. Daudziem varbūt liekas, ka ģimenē ar pieciem bērniem ir grūti veltīt pietiekami daudz uzmanības un mīlestības, bet tā nebūt nav. Visi bērni tika vielīdz mīlēti un lutināti.

Dzīvojot laukos, tika kopā darīti dažādi lauku darbi: bija siena grābšana, dārza ravēšana. Dēliem vairāk interesēja tehniskas lietas, kuras opis, cik varēja, viņiem ir iemācījis. Omes savukārt meitām mācīja adīt un ēst gatavot. Neiztika arī bez blēņu daīšanas, palidnībām un strīdiem, bet opis saka, ka viss ātri un viegli tika atrisināts. Visiem bērniem bija neliela gadu starpība, tāpēc viegli atrada kopīgas intereses un kopā daudz spēlējās. Tā kā viņi dzīvoja pie ezera, tad opim bija arī laiva, ar kuru bērniem patik vizināties. Viņš arī visiem bērniem iemācīja peldēt un makšķerēt zivis.

Tagad visi dzīvojam Gulbenē. Opis ir priecīgs, ka viņa bērni arī šodien ir saliedēti un vienmēr atbalsta viens otru. Mēs vienmēr esam kopā visos svētkos un nav tādas dienas, kad nepiezvanītu un neapjautātos, kā iet.

Opis joprojām ir aktīvs un darbīgs - no pavasara līdz rudenim strādā dārzā, kur es viņam bieži palīdzu, gan uzrakt zemi, gan vākt ražu. Palīdzu sakraut malku. Opis ir gādīgs un mīļš, Mēs viņu ļoti mīlam."Kopš 2022.gada janvāra Apvienība īsteno akciju "Sveicam un informējam jaunās daudzbērnu māmiņas!". Akcija norisinās 17 Latvijas dzemdību nodaļās, kurās ar mediķu starpniecību līdz decembrim jau ir nogādātas vairāk kā 1770 dāvaniņas ar informatīvajiem bukletiem un suvenīriem katrai māmiņai, kura pasaulē laiž 3.bērniņu.

2022.gadā mūsu lielākie atbalstītāji bija SIA “Centrālā laboratorija”, “Veselības centru apvienība”, A/S “Drogas”, “Viada Baltija” un “Omniva”.
Mediķi un pašas māmiņas apliecina, ka ir tik svarīgi saņemt informāciju par pieejamiem atbalstiem, tādēļ 2023.gadā vēlamies turpināt šo akciju. Lai to paveiktu, ir svarīgs katrs euro.

Sākot ar 2023.gada maiju, Apvienība jauno daudzbērnu māmiņu apdāvināšanai ir sarūpējusi silikona barošanas lacīšus mazuļiem un Centrālā laboratorija dāvanu kuponus bezmaksas D-vitamīna līmeņa noteikšanai.

Lasi par akciju vairāk:
https://www.kustiba3plus.lv/aktivitates/2022/sveicam-jauno-daudzbernu-gimeni/

Ziedo caur PayPal:
Spied šeit