Šis bija trešais gads, kopš aizsākām tradīciju 1.maijā atzīmēt Daudzbērnu ģimeņu dienu. 2022.gadā, kad vēl spēkā bija Covid ierobežojumi, aicinājām sumināt visas Latvijas daudzbērnu ģimenes mediju telpā un sociālajos tīklos, īsziņās un e-pastos. Vienīgā klātienes aktivitāte bija Apvienības sagatavoto apsveikumu dalīšana A/S "Pasažieru vilciens" maršrutos, ko palīdzēja izplatīt konduktori.

Arī šī gada 1.maija rīts aizsākās ar mūsu ikgadējo apsveikumu dāvāšanu  Pasažieru Vilciens AS maršrutos daudzbērnu ģimeņu pasažieriem, kas uzrāda Goda ģimenes apliecības. Šoreiz pārsteigumu sagādāja Satiksmes ministrs Kaspars Briškens, kurš 1.maija rītā bija devies konduktoriem palīdzēt veikt šo jauko uzdevumu! 
DAUDZBĒRNU ĢIMEŅU DIENA RĪGAS ZOODĀRZĀ

1.maijā visi ceļi veda uz Rīgas Zoodārzu, jo tur jau otro gadu Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība pulcināja ne tikai visu reģionālo biedrību ģimenes, ne tikai pašvaldību un biedrību virzītos "Goda ģimeņu" nominantus, bet aicināts bija ikviens, kurš kopā ar kuplajām ģimenēm gribēja apskatīt ne tikai dzīvnieciņus, bet baudīt mūsu sagatavoto skatuves programmu un darboties 10 radošajās pieturās.

Pēc pirmiem provizoriskajiem datiem, Zoodārzā šajā dienā pabija ap 5000 apmeklētāju. Gaidām datus par daudzbērnu ģimeņu skaitu!

Lai neko nepalaistu garām, katrai ģimenei tika izsniegta dalībnieka karte ar atzīmētām visiem pieturpunktiem, kas jāapmeklē.


May be an image of 5 people and text


Lauku sētā pie gaiļiem savu radošo uzdevumu "ESI JAUTRS!" ģimenēm bija izdomājis arī Pētergailis. Tiem, kas nebija lieli gulētāji un uz Zoodārzu bija ieradušies laikus, pēc uzdevumu izpildes bija iespēja izgaršot arī dažādās Pētergaiļa cepumu receptes.


Pusceļā uz svētku skatuves laukumu varēja pakavēties Cūkmena radošajā pieturā "ESI STIPRS!", uzzināt, ka stiprs esi arī tad, ja spēj pārvarēt savu slinkumu un savākt aiz sevi netīrumus. 

Mūsu svētkos ar īpaši lielu atsaucību piedalījās mazumtirgotājs "LIDL Latvija", kas bija parūpējies par veselām trim aktivitātēm.

Visaizkustinošākais bija LIDL mazuļu preču zīmola LUPILU organizētais rāpošanas čempionāts pašiem mazākajiem. Balvas, protams, saņēma katrs rāpotājs. SEB Bankas organizētajā radošajā stacijā "ESI GUDRS!" dažādas pakāpes atjautības uzdevumi bija katrai vecuma grupai. Vecāki gan diez vai tika līdz uzdevumu pildīšanai, jo bērniem šoreiz bija priekšroka un gribētāju bija simtiem. 


Par radošo staciju "ESI KĀ DZELZS!" atbildību uzņēmās Jelgavas daudzbērnu ģimeņu biedrība "Goda ģimenes". Dažs labs uzdevums te tiešām prasīja dzelzs nervus.


Savukārt, stacijā "Esi veikls!" ģimeņu gatavību UEFA futbola čempiona līgai pārbaudīja Rīgas futbola skolas audzēknes.


Apvienības atbalstītājs www.ieliecmaisā.lv savā radošajā pieturā "ESI PACIETĪGS!" bija izdomājis izaicinājumu pat visstiprākajiem un garākajiem tētiem - kopā ar bērniem uzbūvēt visaugstāko torni. Mammas tikmēr varēja patrenēties dažādu kastīšu locīšanā un sainīšu saiņošanā.

Uz skatuves norisinājās citas aktivitātes: uzstājās gan vokālās grupas "Karameles" 3 sastāvi, gan iluzionists Valdemārs. Tpat bija iespējams noskatīties leļļu izrādi "Vinnijs Pūks un viņa draugi", kā arī "Burunduka TV šovu". 

Daudzbērnu ģimeņu biedrība "PUZLE" organizēja radošo pieturu "ESI MĪĻŠ!", kurā bija jāapgūst pirmie soļi origami mākslā - gan dzīvnieku maskas jāizloka, gan paši dzīvnieciņi jāizveido.
Visradošākā darbnīca, protams, bija pie mākslinieka Ilgvara Zalāna. Krāsas šķīda, otas pa gaisu un smaids visiem sejā.

Vēl bija arī pietura "ESI VESELS", kur ar "Latvijas Aptieka" gādību katram bija iespējams noteikt savu ķermeņa masas indeksu, kā arī rokas satvēriena stiprumu.

Vai zināt, cik 1.maija Daudzbērnu ģimeņu dienā Zoodārzā mēs apēdām saldējumus?

Vismaz 4000 ! Jo tieši 4000 saldējumu LIDL Latvija uzdāvināja bērniem pasākuma laikā.

Vēl atlika tikai atrast 12 orienetēšanās punktus, atminēt 12 mīklas, sameklēt melno stārķi, lai izpildītu "ESI MIERĪGS!" uzdevumu, un Daudzbērnu ģimeņu diena bija godam nosvinēta!

Tomēr Daudzbērnu ģimeņu dienas svētku kulminācija bija sumināt visas 37 nominētās ģimenes titulam "Latvijas Goda ģimene 2024" un 29 vecvecākus, par kuriem uzrakstīja sirdssiltus stāstus viņu bērni un mazbērni konkursā "Mani vecvecāki - Latvijas lepnums 2024".

Par "Latvijas Goda ģimeni 2024" daudzbērnu ģimeņu biedrību veidotā žūrija izvēlējās Otomeru ģimeni no Bauskas novada, kas audzina 9 bērnus, bet vislielāko atzinību starp nominētajiem vecvecākiem izpelnījās Ozeru pāris no Mārupes novada. Par šīm un visām pārējām ģimenēm un vecvecākiem, kas tika pieteikti nominācijām, vairāk rakstīsim Apvienības nākamajos e-avīzes izlaidumos. 

Visas dienas garumā notikumus iemūžināja divas mūsu fotogrāfes - Paula Kaņepe un Lote Veide. Skatiet vairāk par kopīgi piedzīvoto, meklējiet savējos, turiet atmiņās: 

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība izsaka vislielāko paldies visiem, kas pielika savu palīdzīgo un dāsno roku Daudzbērnu ģimeņu dienas svētku tapšanā! 

Īpaša pateicība SEB Bankai, kas nodrošināja 166 daudzbērnu ģimenēm iespēju svētkos piedalīties, kā arī LIDL Latvija par balvu fondu, aktivitātēm un saldējumu!

Paldies www.ieliecmaisa.lv, A/S "Latvijas Valsts meži", "Aldaris", "Latvijas Aptieka", "SIA "Centrālā laboratorija", "BrainGames" un "Skrīveru saldumi", izdevniecībai "Santa" un, protams, Rīgas zooloģiskajam dārzam!


Atgriezties