Vēl tikai līdz šī gada 9. novembrim jums ir iespēja nobalsot par, jūsuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā. 

Sabiedrības integrācijas fonds ik gadu aicina visas pašvaldības pieteikt sevi konkursā un cīnīties par titulu "Ģimenei draudzīgāko pašvaldība". Arī šogad aicinām ikvienu  izvērtēt katras pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem vietnē www.vietaģimenei.lv un balsot par draudzīgāko!

BALSO

Iedzīvotāji var balsot par visām pašvaldībām neatkrīgi no tā, kā tās konkursa procesā tās vērtē žūrija.

Sākotnēji konkursa dalībai tika pieteiktas 32 pašvaldības, no kurām nākamajai kārtai konkursa žūrijas vērtēšanai tika virzītas 20 pašvaldības. Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienībai arī ir tas gods būt konkursa žūrijā.

Pēc žūrijas locekļu individuāliem vērtējiem, kā arī ņemot vērā faktus par fiksētiem bērnu interešu aizstāvības pārkāpumiem, konkursa finālam izvirzītas 9 pašvaldības, kuras līdz 2023.gada 16.novembrim žūrija vērtēs klātienē.

Apvienības svarīgākie kritēriji ir ēdināšanas atbalsts skolās un bērnudārzos, papildus atbalsti daudzbērnu ģimenēm bez ienākumu izvērtēšanas, kā arī ņemt vērā dzimstības statistiku un dzimstības tendencēm pašvaldībā, proti, jaundzimušo skaitu pret kopējo iedzīvotāju skaitu, un salīdzināt to ar vidējo dzimstību valstī. Atrodi savu pašvaldību sarakstā un novērtē situāciju! (Centrālās statistikas pārvaldes dati)