12.decembrī tika paziņoti uzvarētāji Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā "Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība 2023". Gandrīz vienprātīga žurijas locekļu izvēle bija Siguldas novads
Žurija novērtēja pēdējo gadu izaugsme:

  • koordinēta pašvaldību institūciju sadarbība bērnu, jauniešu un vecāku problēmu risināšanā, lai neviens neizkristu no atbalsta tīkla, nonācis krīzes situācijā;
  • pašvaldības pakalpojumi un ģimenei draudzīgas vides veidošanas pasākumi nu jau sniedzas pāri Siguldas pilsētas robežām un redzami visos pagastu centros;
  • pašvaldības budžetā bērnu izglītība ir prioritāte ne tikai vārdos, bet arī darbos un budžetā, no kura 47,01% tiek veltīts izglītībai; tas rezultējas labākos izglītības rādītājos un ģimeņu izvēlē par labu Siguldas novadam - šajā pašvaldībā ir vislielākais bērnu līdz 18 g.v. īpatsvars starp finālistēm - 23,1% no kopējo iedzīvotāju skaita;
  • visbeidzot skaitļi runā paši par sevi - Siguldas novadā ir pieaudzis 3+ ģimeņu skaits.

Vislielāko pārsteigumu žūrijai sagādāja pašvaldības sagatavotā prezentācija, kurā piedalījās par 10 pašvaldības funkcijām atbildīgie darbinieki, kuriem katram individuālā sarunā bija konspektīvi jāizstāsta par saviem galvenajiem uzdevumiem, izaicinājumiem un jāatbild vēl uz katra žurījas locekļa individuālu jautājumu.

Vairāk bilžu no Siguldas novada apmeklējuma

Sākotnēji konkursa dalībai tika pieteiktas 32 pašvaldības, no kurām nākamajai kārtai konkursa žūrijas vērtēšanai tika virzītas 20 pašvaldības. Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienībai arī bija tas gods būt konkursa žūrijā.

Pēc žūrijas locekļu individuāliem vērtējiem, kā arī ņemot vērā faktus par fiksētiem bērnu interešu aizstāvības pārkāpumiem, konkursa finālam izvirzītas 9 pašvaldības, kuras līdz 2023.gada 16.novembrim žūrija vērtēja klātienē.

Līdz šī gada 9. novembrim iedzīvotājiem bija iespēja nobalsot par, savu ģimenei draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā. Visvairāk un vislabāk savu pašvaldību novērtēja Ludzas novada iedzīvotāji. 

Žūrijas "mīluļi" bija arī Madonas novada pašvaldība, jo to ļoti aizkustināja multifunkcionālo jauniešu centru komandas milzīgais entuziasms. Žūrija ieteica konkursa lieldraugam Luminor Latvija savu specbalvu – naudas balvu 1500 eiro vērtībā – veltīt Madonas novada Sarkaņu pagasta multifunkcionālais centrs “Logs”. Balva paredzēta centra telpu labiekārtošanai, lai centra apmeklētāji varētu attīstīt savas radošās idejas un projektus mājīgākā vidē.


Sabiedrības integrācijas fonds ik gadu aicina visas pašvaldības pieteikt sevi konkursā un cīnīties par titulu "Ģimenei draudzīgāko pašvaldība". Pašvaldību pieteikumi ar iesniegtajiem datiem ir apkopoti vietnē www.vietaģimenei.lv , kurā var pašvaldības var arī salīdzināt.

Salīdzini savu pašvaldību ar citām

Atgriezties