Nr.4  26.marts, 2023

Šis ir Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības ceturtais e-avīzes izlaidums. Turpmāk ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem ik mēnesi dalīsimies ar daudzbērnu ģimenēm interesantākajām un svarīgākajām ziņām. Par saturu atbild Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība.


Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība jau otro gadu 1.maijā visā Latvijā godinās daudzbērnu ģimenes. Mūsu mērķis ir iedibināt Daudzbērnu ģimeņu dienas svinēšanas tradīciju, kurā publiski pateiktos ģimenēm, kuras audzina vai jau dzīvē palaidušas trīs un vairāk bērnus.
Šī gada iecerētā "Daudzbērnu ģimeņu dienas” atzīmēšana aizsāksies ar diviem konkursiem, par kuriem lasiet tālāk, taču svētku svinēšana kulminēsies Rīgas Zoodārzā, kurā sadarbībā ar SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” Zoodārza teritorijā noritēs īpaša pasākuma programma:

  • leļļu izrāde ģimenēm "Ielāps";
  • mūzikls bērniem "Burunduka TV šovs"
  • īpaši orientēšanās maršruti ar sacensību garu;
  • dziesmu "BINGO LOTO";
  • Veselības ministrijas mobilā darbnīcas iepazīšan "Bērnam droša māja"
  • vokālas grupas "Karameles" koncerts;
  • darbošanās dažādās radošajās darbnīcās.

Svētku dienā daudzbērnu ģimenēm Rīgas Zoodārza daudzbērnu ģimeņu biļetēm tiks piemēra 49% atlaide, uzrādot “3+ Goda ģimenes karti”.

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība aicina skolēnus piedalīties konkursā “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums”, ar saistošu stāstu vai kolāžu piesakot vecvecākus, kuri izaudzinājuši vismaz 3 bērnus. Konkursā skolēni mudināti iepazīt savu vai sev tuvu cilvēku dzimtu, pārrunājot ar vecvecākiem viņu bērnu audzināšanas pieredzi. Konkursam iespējams pieteikties līdz 2023.gada 12.aprīlim.

Trīs interesantāko pieteikumu autori balvās saņems ieejas kartes piedzīvojumu parkos “Tarzāns”, 


savukārt, 


nominācijas “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums” laureāti dāvanā saņems

"Latvijas Aptieka" veselības grozus un XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koncertu brīvbiļetes.
Konkursa rezultātu paziņošana un apbalvošana notiks 2023.gada  1.maijā.

Vairāk par konkursu pieteikumu iesniegšanu:

Spied šeit

Aicinām līdz 12.aprīlim pieteikt jums zināmu daudzbērnu ģimeni, kuras apgādībā šobrīd ir vismaz 3 bērni un kura jūsu ieskatā ir sumināms piemērs darba, ģimenes dzīves un sabiedriskās līdzdalības veiksmīgai sabalansēšanai, nominācijai “Latvijas Goda ģimene 2023”.

Trīs laureātu ģimenes un arī Tevi - ģimenes nominētāju - aicināsim 1.maijā uz Daudzbērnu ģimeņu dienas svinībām Rīgas Zooloģiskajā dārzā.


Laureātiem balvās tiks pasniegtas biļetes uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku koncertiem, kā arī citu atbalstītāju balvas.

Bet nominētājam tiks dāvanu karte piedzīvojumu parkos "Tarzāns".

Vairāk par nominācijas nosacījumiem un pieteikumu iesniegšanu:

Spied šeit

2023.gada martā aicinājām ģimenes piedalīties anonīmā aptaujā par skolēnu vasaras nometņu pieejamību. Aptaujā piedalījās 136 ģimenes un tajā noskaidrojām, kur, pēc kādām nometnēm ir pieprasījums un kādas ir vecāku iespējas tās bērniem nodrošināt. Uzskatām, ka ar nelielu ģimenes līdzmaksājumu katram skolēnam būtu jābūt iespējai pavadīt vienu vasaras nedēļu pašvaldības līdzfinansētā sporta vai izglītījošā nometnē.

Aptaujā piedalījās 136 ģimenes, no kurām 96% ir daudzbērnu ģimenes. Aptaujātajās ģimenēs kopā aug 462 bērni. 61 aptaujātā ģimene bija no Vidzemes, tajā skaitā 29 no Rīgas.

Pašvaldībām, no kurām piedalījās vismaz 10 respondenti, Apvienība nosūtīs vēstules par aptaujas rezultātiem un ģimeņu ieteikumiem.

Vienas no svarīgākajām, atbildēm, ko gribējām saklausīt no daudzbērnu ģimenēm, bija par finansiālajām iespējām bērniem nodrošināt vasaras nometņu pieejamību.

 Vēršam uzmanību uz to, ka 96% aptaujas dalībniekiem ir vismaz 3 apgādībā esoši bērni. Vairāk kā 100 EUR par viena bērna vasaras nometni iespējams samaksāt vien 20% daudzbērnu ģimeņu bērnu. Tikai līdz 50 EUR var piemaksāt par vienas nedēļas nometni 45% no aptaujātajām ģimenēm.

Lasi vairāk par aptaujas rezultātiem šeit:

Spied šeit

 

Aptaujas "Nometņu pieejamība" dalībnieki varēja pieteikties "Zvaigzne ABC" dāvanu kartes 20 EUR vērtībā izlozei. Aptaujā piedalījās 136 dalībnieki, no kuriem 129 reģistrējās izlozei. Mazais Kristofers arī šoreiz apzinīgi veica laimīgā aptaujas dalībnieka izlozi. Balvu iegūst 3 bērnu māmiņa Vikija A. no Rīgas, kura bija reģistrēta kā anketas respondents Nr. 039.

Skaties izlozes norisi: