Esam lūguši visām pašvaldībām sniegt informāciju, kādi atbalsti 2024.gadā būs piejami daudzbērnu ģimenēm. Februārī visas pašvaldības steidzam pieņemt jaunos budžetus. Dažām šis gads izrādījies īpaši skarbs, jo nācies "griezt nost" iepriekš dāsnās pašvaldību brīvprātīgās iniciatīvas - atbalstus, kas nav obligāti saskaņā ar dažādiem likumiem. Pie brīvprātīgajām iniciatīvām pieder, piemēram, ēdināšanas līdzfinansējums vai atlaide interešu izglītības maksai.


Jau šobrīd esam saņēmuši 30 atbildes no 43 pašvaldībām. Vispārējo salīdzināšanu neesam vēl veikuši, tomēr atsevišķas atbildes mūs pārsteidza. Piemēram, Ventspils valstspilsētā daudzbērnu ģimenēm nav pieejams neviens atbalsts, nevērtējot ģimenes ienākumus, izņemot atlaidi mēnešbiļetei sabiedriskajā transportā. Tas mūs nošokēja. Turpretim, citas pašvaldības kā Talsu novads, neskatoties uz ļoti lielo budžeta deficītu, tomēr saglabāja brīvpusdienas daudzbērnu ģimeņu bērniem. Paldies par to!

Aicinām ģimenes iepazīties ar sava novada sniegto informāciju mūsu mājaslapas sadaļā "Svarīgākais", izvēlies novadu un meklē savu pašvaldību. Spied uz dokumentu, kas pievienots zem pašvaldības ģērboņa! Pievienotie dokumenti virsraksti zilā krāsā ir pašvaldību atjauninātā informācija par 2024.gadu, bet sarkanā krāsā - iepriekšējo gadu sniegtā informācija.

SVARĪGĀKAIS
".

Atgriezties