Nr.5  Aprīlis, 2023

Šis ir Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības piektais e-avīzes izlaidums. Turpmāk ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu no Latvijas valsts budžeta piešķirtajiem līdzekļiem ik mēnesi dalīsimies ar daudzbērnu ģimenēm interesantākajām un svarīgākajām ziņām. Par saturu atbild Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība.
Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība pirmdien, 1.maijā, aicina uzgavilēt savai kuplajai ģimenei un godināt sev apkārt esošās daudzbērnu ģimenes. Mūsu mērķis ir iedibināt Daudzbērnu ģimeņu dienas svinēšanas tradīciju, kurā publiski pateiktos ģimenēm, kuras audzina vai jau dzīvē palaidušas trīs un vairāk bērnus.

Svētku dienā aicinām visus uz Rīgas Zoodārzu pabūt kopā pastaigās, izklaidēs, smieklos un bērnu čalās! Daudzbērnu ģimenēm ar Goda ģimenes karti Rīgas Zoodārzs sarūpējis īpašu cenu - 13 EUR visai ģimenei. Aicināti, protams, ir visi! Lasi vairāk: Daudzbērnu ģimeņu diena

Tiekamies jau pirmdien, 1.maijā!


Ja nu Zoodārzu apmeklēt nesanāk, bet ir paredzēts brauciens ar A/S "Pasažieru vilciens", tad 1.maija rīta pusē pasažierus ar "Goda ģimenes karti" gaidīs sveiciens no Apvienības, ko nodos biļešu kondutori!


Nominācijai “Latvijas Goda ģimene 2023” tika pieteiktas 52 ģimenes no 42 pašvaldībām. Pieteicēji bija gan pašvaldības, gan iedzīvotāji. Žūrija, ko veidoja 9 Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību vadītāji, vērtēja, lai pieteiktā ģimene atbilstu daudzbērnu ģimenes statusam ar vismaz 3 apgādībā esošiem bērniem, un lai ģimene būtu sumināms piemērs darba, ģimenes dzīves un sabiedriskās līdzdalības veiksmīgai sabalansēšanai.

Konkursa finālam ir izvirzītas 7 ģimenes:

  • Sondori no Talsu novada;
  • Arāji no Bauskas novada;
  • Pļaviņu ģimene no Ropažu novada;
  • Lubānu ģimene no Ludzas novada;
  • Zeiļu ģimene no Daugavpils;
  • Drandu ģimene no Rīgas;
  • Albātu ģimene no Dobeles novada.

Laureāti tiks paziņoti 1.maijā Daudzbērnu ģimeņu dienas svinībās Rīgas Zoodārzā, uz kurām aicinātas visas nominētās ģimenes!

Turpmākajās ziņu lapās iepazīstināsim ar nominantiem.

Vairāk par konkursa nolikumu:

Spied šeit

Nominācijai “Mūsu vecvecāki – Latvijas lepnums” tika pieteikti 19 vecvecāki no 15 pašvaldībām.

Pieteicēji šoreiz galenokārt bija skolēni, kurus skolotājiem lūdzām pamudināt izpētīt savu dzimtu, pārrunāt ar vecvecākiem viņu bērnu audzināšanas pieredzi.

Žūrija, ko veidoja 9 Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību vadītāji, vērtēja, lai pieteiktie vecvecāki paši būtu izaudzinājuši vismaz 3 bērnus un tagad aktīvi iesaistītos arī savu mazbērnu ikdienā.

Konkursā finaļam izvirzīti 4 stāsti par saviem vecvecākiem:
- par Viļņu ģimeni no Rīgas;
- par Leimaņu omīti no Jēkabpils novada;
- par Baltiņu ģimeni no Rīgas;
- par vectēvu Pēteri Sīko no Gulbenes novada.


Laureāti tiks paziņoti 2023.gada  1.maijā Daudzbērnu ģimeņu dienas svinībās Rīgas Zoodārzā, kurp aicināti visi nominētie seniori!

Turpmākajās e-ziņu lapās iepazīstināsim ar nominantiem!

Vairāk par nominācijas nosacījumiem:

Spied šeit

Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienība aicināja pamatskolu skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā "Daudzbērnu ģimene", lai izvēlētos darbiņus Apvienības 1.maija - Daudzbērnu ģimeņu dienas apsveikumiem.

Konkursa īsā pieteikšanās termiņa dēļ dalībnieku nebija daudz - saņēmām 22 pieteikumus.


Žūrija, kas sastāvēja no 9 Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību vadītājiem, izvēlējās 3 autoru darbus.

Labāko darbu autori ir:

  • Emīlija Neruša, 10 gadi;
  • Poļina Kibina, 6 gadi;
  • Loreta Sproģe, 10 gadi.


Kopš 2022.gada janvāra Apvienība īsteno akciju "Sveicam un informējam jaunās daudzbērnu māmiņas!". Akcija norisinās 17 Latvijas dzemdību nodaļās, kurās ar mediķu starpniecību līdz decembrim jau ir nogādātas vairāk kā 1770 dāvaniņas ar informatīvajiem bukletiem un suvenīriem katrai māmiņai, kura pasaulē laiž 3.bērniņu.

2022.gadā mūsu lielākie atbalstītāji bija SIA “Centrālā laboratorija”, “Veselības centru apvienība”, A/S “Drogas”, “Viada Baltija” un “Omniva”.
Mediķi un pašas māmiņas apliecina, ka ir tik svarīgi saņemt informāciju par pieejamiem atbalstiem, tādēļ 2023.gadā vēlamies turpināt šo akciju. Lai to paveiktu, ir svarīgs katrs euro.

Lasi par akciju vairāk:
https://www.kustiba3plus.lv/aktivitates/2022/sveicam-jauno-daudzbernu-gimeni/

Ziedo caur PayPal:
Spied šeit